تبلیغات
جنگجوی عشق - پژو 207 محصول جدید ایران خودرو
 

امروز : ------- به وبلاگ vivi  خوش آمدید .

 .: جنگجوی عشق :.

 

 دوشنبه 12 بهمن 1388

پژو 207 محصول جدید ایران خودرو |

www.moto.mihanblog.com

برای مشاهده عکس ها و مشخصات کامل به ادامه مطالب مراجعه کنید...


پژو 206 محصول سال 1997 پژو فرانسه است که تولید آن در این کشور بر اساس استاندارد تولید 8 ساله یک خودرو تا سال 2005 ادامه داشت و پس از این سال شرکت پژو ادامه عرضه جهانی این خودرو را در کشور هایی مانند ایران ، برزیل و اندونزی با جدیت پیگیری کرد ، به گونه ای که پس از گذشت حدود 10 سال از تولید 206 در سطح جهان پژو موفق شد ، تا سال 2007 حدود 6 میلیون دستگاه از این خودرو را به فروش برساند .

پژو 206 در ابتدا در 4 تنوع هاچ بک ، استیشن واگن ، کوپه و کبریولت عرضه می شد و 206 اس دی که توسط ایران طراحی شده بود به عنوان پنجمین و آخرین تیپ 206 شناخته می شد تا اینکه در ماه می 2008 شعبه ی برزیلی پژو اعلام کرد که به دلیل متناسب نبودن شرایط پژو 207 (جایگزین پژو 206) قصد ندارد تا این محصول را به بازار برزیل وارد یا آن را تولید کند و به همین دلیل تصمیم دارد تا با تغییراتی پژو 206 را در بازار برزیل نگه دارد ...خودرو مورد نظر برزیلی ها در آگوست سال 2008 رونمایی شد . این خودرو که کاملا بر پایه پژو 206 استاندارد تغییر یافته بود شامل طراحی جدید جلو ، عقب و سپر ها به علاوه طراحی جدیدی برای داشبورد خودرو بود که این 206 فیس لیفت شده را به جایگزین اروپایی اش یعنی پژو 207 بسیار شبیه می ساخت . این خودرو در بخش فنی شاهد تغییرات کلانی نبوده که از 206 استاندارد فاصله زیادی گرفته باشد بلکه تغییرات فنی جزئی روی سیستم تعلیق و گیربکس آن اعمال شده اند تا دستی به سر و روی کارآیی خودرو نیز کشیده شده باشد .

این خودرو پس از طراحی با قیمتی بین پژو 206 استاندارد و 207 فرانسه ، قیمت گذاری شد .

آرژانتین ، مکزیک و اوروگوئه این فیس لیفت را با نام پژو 207 کامپکت به بازار عرضه می کنند اما نام واقعی که شعبه طراح این خودرو برای آن در نظر گرفت" 207 برزیل " بود ، که مدتی بعد با اعلام نارضایتی رسانه ها نام برزیل از انتهای آن حذف شد . در ماه آگوست و پس از معرفی این خودرو شرکت پژو فرانسه اعلام کرد این فیس لیفت تنها در فرانسه و مرکز تولیدات پژو – سیتروئن و آن هم تنها مجهز به فرمان سمت چپ تولید خواهد شد و این فیس لیفت را 206+ ( 206 plus ) نام گذاری کرد .عرضه 206+ با نام 207i در ایران خودرو : شرکت ایران خودرو پس از عرضه تیپ های گوناگون پژو 206 و همچنین طراحی و تولید پژو 206 اس دی ، به دلیل دریافت نکردن مجوزهای لازم تا کنون موفق به عرضه فیس لیفت این خودرو نشده است . این شرکت مدتی پیش اعلام کرد که قصد دارد خودرو 206+ را با نام جدید 207i در ایران عرضه کند ، این نامگذاری از آن جهت به 207 مربوط می شود که طراحی این خودرو به صورت کامل از 207 الهام گرفته شده و در اصل این خودرو مناسب برای بسیاری از کشور هاست که به دلیل جایگاه نا مناسب 207 در بازار جهانی همچنان تصمیم بر ابقا پژو 206 دارند .


طراحی :

شرکت پژو تحول در طراحی پژو 206 را مختص به سه بخش این خودرو می داند ، جلو ، عقب وچرخ ها .

طراحی جلو خودرو یادآور استایل جدید طراحی شرکت پژو است که شامل چراغ های کشیده تر از گذشته ، دریچه ورودی هوای بزرگ در جلو همچنین لوگو بزرگ این شرکت روی کاپوت خودرو است . استایلی که در تمامی محصولات جدید شرکت پژو به چشم می خورد . طراحی جلو این خودرو تفاوت چندانی با پژو 207 ندارد و اختلافات موجود بین این دو مدل به بخش های پلاستیکی دو طرف هواکش جلو و طراحی چراغ های مه شکن مربوط می شود .

206 plus در نمای عقب سعی کرده تا اصالت خود را حفظ کند و در این بخش تنها شاهد تغییر طراحی سپر و چراغ های عقب باشد . طراحی چراغ ها در عقب خودرو و همچنین سر اگزوز کرومی به خودرو حالتی اسپورت بخشیده اند اما این روحیه در نمای جلو خودرو رعایت نشده و از همان طراحی 207 استاندارد بهره گرفته شده است .

نمای جانبی خودرو نیز با استفاده از رینگ های 14 اینچی 10پره با حالتی جالب و جدید تغییر چهره داده است . این رینگ ها که هم در زیبایی و هم در دینامیک خودرو تاثیر گذارند در نوع 15 اینچی نیز به عنوان آپشن موجود خواهند بود .


امکانات و طراحی جدید داخلی :

تغییرات در کنسول میانی خودرو بیش تر در بخش های دریچه کولر به بالا به چشم میخورد و همچنین طراحی یک دست و شیب دار کنسول روبروی سرنشین جلو نیز از جمله این تغییرات است . دریچه های کولر با طراحی داشبورد هماهنگ تر شده اند و ظاهری اسپورت تر به کنسول خودرو داده اند ، کلید فلاشر هم از روبروی محل نمایش اطلاعات خودرو در کنسول میانی به وسط دریچه های میانی کنسول منتقل شده است . طراحی داشبورد در بخش ایربگ سرنشین نیز تغییر کرده است .

یکی دیگر از امکاناتی که 206 پلاس افزوده شده امکان جمع کردن صندلی های عقب برای ایجاد فضای بار بیش تر است .


مشخصات فنی :

شرکت پژو برای 206+ سه پیشرانه که شامل 2 پیشرانه بنزینی و یک پیشرانه دیزلی می شود را در نظر گرفته است . موتور های بنزینی این خودرو شامل یک موتور 1.1 لیتری با توان حدود 60 اسب بخار و مصرف 5.7 لیتر در سیکل ترکیبی و پیشرانه آشنای 1.4 لیتری با توان حدود 75 اسب بخار و مصرف ترکیبی 6.3 لیتر می شود . یک پیشرانه 1.4 لیتری HDI با توان حدود 70 اسب بخار نیز برای این محصول در نظر گرفته شده است .

به نظر می رسد با ورود این خودرو به ایران و داشتن پتانسیل نصب موتور های 1.6 لیتری TU5 با توان 110 اسب بخار ، در ایجاد تنوع تیپ های موجود آن از این پیشرانه 110 اسب بخاری نیز استفاده شود .

فرمانپذیری و در کل کیفیت 206 در مدل plus مورد بازنگری قرار گرفته که این بازنگری شامل سیستم تعلیق خودرو نیز می شود . سیستم تعلیق این خودرو در جلو از نوع مک فرسون مستقل و در عقب از نوع میله ی تعادل است .


امنیت :

پژو در طراحی این فیس لیفت سعی کرده تا تغییرات امنیتی خودرو را در لیست مهم ترین ها پیگیری کند. 206+ به سیستم های ترمز ضد قفل ABS ، سیستم کمکی ترمز EBA و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD مجهز است.

در مهم ترین بخش نیز 206+ به مجموعه امنیتی کنترل الکترونیکی پایداری ، ESP مجهز شده است که شامل سیستم های ABS ، EBA و EBD به علاوه سیستم ضد لغزش ASR و کنترل کشش ( CDS ) می شود .

برای این خودرو حداکثر 4 ایربگ در نظر گرفته شده که در دو تیپ مجهز به 2 یا 4 ایربگ عرضه خواهد شد . آرایش ایربگ ها در این خودرو نیز به صورت 2 ایربگ جلو و دو ایربگ جانبی است .


206+ در ایران :

عرضه این خودرو تحت نام 207i توسط ایران خودرو می تواند گامی موثر در به روز نگاه داشتن خودرو پر طرفدار 206 باشد اما مساله ی مهم تر چگونگی عرضه این خودرو و نحوه قیمت گذاری آن در بازار است .

پژو 206 هم اکنون با عرضه با استفاده دو پیشرانه 1.4 و 1.6 لیتری و در دو نو گیربکس دستی و اتوماتیک توانسته بازه 13 تا 20 میلیون تومان را از آن خود کند و در هر رنج قیمتی به عنوان رقیب حضور داشته باشد . در صورتی که ایران خودرو این محصول را با قیمتی زیر 15 میلیون تومان عرضه کند می توان گفت که به خواسته مشتری ها احترام گذاشته اما با توجه به روانشناسی بازار ایران و مجهز بودن این محصول به امکاناتی همچون 4 ایربگ ، ESP و آپشن های دیگر ، یا باید شاهد تیپ بندی این محصول و یا عرضه آن با قیمتی فراتر از حد انتظار باشیم . شرکت ایران خودرو هنوز قیمت مشخصی را برای 206 پلاس و همچنین نحوه ی عرضه این خودرو اعلام نکرده است .
نوشته شده در دوشنبه 12 بهمن 1388 و ساعت 01:00 ب.ظ توسط essi essi
نظر شما [] | [ موضوع :] | [ بالای صفحه ]

!

!

مطالب پیشین...

 ◊ معرفی تیپ های مختلف پژو 206 ایران

 ◊ سه ماه در آسمان؟

 ◊ سلام

 ◊ بررسی کانسپت X1

 ◊ تصادم طراحی، Acura ZDX 2010

 ◊ عکس چند نوع اتومبیل 2010

 ◊ فرمان بنز SRS

 ◊ وی وی

 ◊ بی ام و 335

 ◊ لامبورگینی رونتون

 ◊ مرسدس بنز اف 200

 ◊ عکس جدید از هندا CRZ

 ◊ مرسدس بنز SLR مک لارن

 ◊ توربو شارژر

 ◊ پژو 207 محصول جدید ایران خودرو

 

وبلاگ من ...

  وبلاگ من

  ایمیل من

[yahoo]

  

نویسندگان ...

 essi essi (32)

 essi essi (32)

 

موضوعات ...

 

آرشیو  ...

بهمن 1389 (1) دی 1389 (15) شهریور 1389 (1) اسفند 1388 (1) بهمن 1388 (23) دی 1388 (2) آذر 1388 (2) آبان 1388 (3)

 

صفحات ...

 

لینكستان ...

.:همه جور عکس:.

 

لینكدونی ...

آرشیو لینكدونی

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

 

خبرنامه ...

 

نظر سنجی ...

چه جور عکس و مطلبی داری؟

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]

ایجاد صفحه : - ثانیه

 Design By vivi - © 2010 - All rights reserved

.
.